chariest سوریه بیانیه فرانسه آمریکا فرانسه

chariest: سوریه بیانیه فرانسه آمریکا فرانسه شیمیایی وزارت خارجه وزیر امور خارجه وزارت امور خارجه

گت بلاگز بین‌الملل موگرینی با مدیر جمهور آرژانتین دیدار کرد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با مدیر جمهور و وزیر خارجه آرژانتین دیدار و گفتگو کرد.

موگرینی با مدیر جمهور آرژانتین دیدار کرد

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان به نقل از وبگاه اطلاع رسانی «EEAS»، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه در دومین سفر خود به کشور آرژانتین با «مائوریسیو ماکری» مدیر جمهور این کشور و «سوزانا مالکورا» وزیر امور خارجه آرژانتین در شهر بوئنوس آیرس دیدار و گفتگو کرد.

عبارات مهم : اروپا
در این دیدار، روابط دوجانبه سیاسی و اقتصادی و همچنین حمایت از یکپارچه سازی منطقه ای و چندجانبه گرایی محور مهم گفتگوها را تشکیل می داد.

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا و کشور آرژانتین در عرصه ترویج چندجانبه گرایی در شرایط کنونی، اجرای توافقنامه پاریس در حوزه شرایط اقلیمی و همچنین تجارت آزاد و عادلانه شرکای قدرتمندی جهت یکدیگر بشمار می روند.

در این دیدارها، دو طرف بر تعهدات یکسان خود در جهت تضمین صلح و امنیت و توسعه پایدار تأکید کردند.

موگرینی در دیدار با مدیر جمهور آرژانتین تصریح کرد که این کشور آمریکای لاتین در دوران ریاست بر «گروه هفت»-G7- می تواند روی حمایت اتحادیه اروپا حساب کند.

موگرینی همچنین کارها دولت آرژانتین را در سمت مدیر موقت بلوک بازرگانی «مرکوسور»- به خاص در عرصه پیشبرد مذاکرات اطراف یک توافق تازه تجاری میان اتحادیه اروپا و مرکوسور- مورد تمجید قرار داد.

وی در این باره گفت: «تاکنون پیشرفت سریع و خوبی حاصل شده است است و دو طرف توافق کردند که تا چیرگی بر سایر موانع باقی مانده و دستیابی به یک توافق تا آخر سال میلادی جاری بر اهداف یکسان متمرکز بمانند».

انتهای خبر/

واژه های کلیدی: اروپا | توافق | آرژانتین | بین الملل | موگرینی | آرژانتین | مسئول سیاست خارجی | اتحادیه اروپا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog